Vrei să faci carieră într-o companie de transport intern și internațional ?

Alătură-te acum echipei Siraco Exim 94 SRL!

Angajăm șoferi amatori și profesioniști, pentru curse interne si internaționale.
Un angajat al Siraco Exim 94 SRL nu este doar un simplu angajat! El este reprezentantul nostru în relația cu clientul!

Posturi Disponibile

Conducator auto intern și international
Cerințe:
  • Șoferi amatori: Necesită categoria B.
  • Șoferi profesioniști: Necesită categoria B sau B, C + E
  • Experiență; Conducător auto intern sau internațional, cu sau fără experiență.
  • Card digital pentru tahograf / cunoașterea și respectarea reglementărilor orelor de condus, experiența de lucru cu card și diagramă;
  • Certificat / Atestat de Competență Profesională pentru transport marfă;
  • Aviz medical și psihologic valabil;
  • Cazier judiciar și auto fără incidente majore;
  • Cunoștințe minime de mecanică auto și intreținere a autovehiculelor;
  • Cunoștințe minime a cel puțin unei limbi străine la nivel conversațional constituie un avantaj;
  • Punctual, serios, responsabil și rezistent la stres;
  • Disponibilitate pentru deplasare de lungă durată;
Descrierea postului / Responsabilități:
  • Desfăsoară transportul de marfă in condiții optime și conform graficului;
  • Comunică permanent cu dispeceratul privind desfăsurarea transportului, de la primirea comenzii până la final;
  • Să cunoască și să respecte prevederile legale cu privire la circulația pe drumurile publice, în trafic intern și internațional de mărfuri;
  • Respectă timpii de conducere și a celor de odihnă, conform legislației în vigoare;
  • Are răspunderea ca tot ceea ce transportă să ajungă la destinație în perfectă stare;
  • Are răspunderea să ajungă la o destinație în timpul specificat, respectând cele menționate anterior;
  • Se ocupă de întocmirea documentelor de transport: CMR, ordine de deplasare, foi de parcurs, etc.
  • Deține răspunderea de consumare judicioasă a sumelor primite ca avans de deplasare. Acestea dovedesc, prin predare la întoarcerea din cursă, deconturile (documente justificative: bonuri, chitanțe, etc.);
  • Are obligația să mențină mașina/mașinile pe care lucrează, în perfectă stare de funcționare, informând permanent conducerea de nevoile sale cu privire la aceasta responsabilitate;
  • Are obligația să mențină curate mașinile pe care le conduce;
  • Are responsabilitatea să rețină adresele la care livrează mai des sau detalii despre acestea;
  • Are obligația ca în timpul în care nu sunt transporturi de făcut, să se alăture echipei de la garaj în realizarea sarcinilor primare;
Oferta noastra:
  • Salariu fix + diurna zilnică pentru plecările în afara țării;
  • Mediu de lucru dinamic, colectiv primitor;
  • Telefon de serviciu;
  • Acces la bucătăria angajaților ce-ți asigură apa, cafea/ceai și minim o masă pe zi;
  • Posibilitate de afirmare și promovare;
  • Posibilitate de practică cu șanse reale de angajare dacă îți dorești cu adevărat să te alături echipei noastre;

Posturi Disponibile: 4

Agent transport rutier intern si international
Cerinţe:
  • Cunoştinţe de operare a pachetului MS Office şi Internet;
  • Cunoştinţe la nivel conversaţional scris/vorbit/business minim a unei limbi străine;
  • Cunoştinţe avansate sau a mai multor limbi străine constituie un avantaj;
  • Cunoştinţe minime de geografie;
  • Abilitaţi de planificare, organizare, negociere, comunicare şi coordonare;
  • Iniţiativă şi orientare către rezolvarea problemelor;
  • Capacitate de lucru in condiţii de stres şi termene limită;
  • Existenţa unui portofoliu de clienţi reprezintă un avantaj;
  • Experientă în domeniu reprezintă un avantaj;
Descrierea postului / Responsabilităţi:
  • Preia apelurile telefonice ale clientilor cât şi a personalului intern;
  • Urmăreşte pe Bursa de Transport şi pe alte canale asemanătoare toate ofertele şi cerererile de transport marfă intern si internaţional;
  • Preia comenzile de transport şi se ocupa de planificarea acestora;
  • Întocmeşte şi verifică documentaţia specifică activităţii de transport;
  • Comunică detaliile în ceea ce priveşte încărcarea/descărcarea;
  • Ghidează şi urmăreşte maşinile până la încărcare/descărcare;
  • Verifică activitatea şoferilor;
  • Asigură fluxul informaţional de la şi către şoferi;
  • Informează şi contactează clienţii în legătură cu transportul;
  • Înregistrează într-un raport zilnic cursele efectuate;
  • Respectă targeturile legate de performantă şi calitatea serviciilor;
  • Planifică, organizează şi coordonează activitaţi zilnice de transport prin preluarea şi urmărirea executării comenzilor de transport intern şi international pentru flota alocată sau subcontractori;
  • La nevoie caută transportatori care să efectueze transportul în condiţiile optime astfel încat firma să obtină profit.
  • Programează şi optimizează rutele astfel încât să obţină un parcurs în gol cât mai mic;
  • Păstrează confidenţialitatea şi loialitatea fată de activitatea desfăşurată;
  • Prospectează oportunităţi de transport: contactează clienţi actuali, parteneri, potenţiali clienţi;
  • Dezvoltă portofoliul de comenzi prin atragerea de noi clienţi;

Oferta noastră:

  • Salariu fix;
  • Acces la bucătăria angajatilor ce-ţi asigura apă, cafea/ceai şi minim o masă pe zi;
  • Posibilitate de afirmare si promovare;
  • Posibilitate de practică cu şanse reale de angajare daca iţi doreşti cu adevărat să te alături echipei noastre;